زیبایی

معرفی انواع خدمات و روش‌های زیبایی دندان در کلینیک دندانپزشکی فردوس

زیبایی دندان محدود به یک درمان یا روش خاص نیست. در ادامه با انواع خدمات و روش‌های زیبایی دندان که در کلینیک دندانپزشکی فردوس، یکی از مجهزترین کلینیک های غرب تهران ارایه می شود، آشنا خواهیم شد:

طراحی لبخند در کلینیک دندانپزشکی فردوس

طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند فرآیندی است که در آن دندانپزشک با استفاده از متد تخصصی، به شما کمک می‌کند تا با بهره‌مندی از دندان هایی زیبا و سفید و لثه متناسب، به یک لبخند زیبا دست پیدا کنید. البته پیش از هر تصمیمی لازم است بدانید که برای داشتن یک لبخند زیبا، باید همیشه به بهداشت دهان و دندان خود توجه کنید و از مشورت دندانپزشک متخصص استفاده کنید.

با این حال، ممکن است که دندان های شما خراب شوند و یا دچار عدم تناسب دندانی و لثه باشید که در این صورت باید از متد طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند برای بهبود زیبایی خود استفاده کنید. چراکه بر اساس اصول زیبایی شناسی، تا ۶۰ درصد از زیبایی و جذابیت هر فرد به تناس صورت و دندان های او بازمی‌گردد.

موضوعی که در اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند توسط دندانپزشک مورد نظر قرار می‌گیرد، وجود قرینگی در دندان های راست و چپ، رابطه صحیح قرار گرفتن دندان ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندان های جلو، چه در لبه برنده و چه در لبه لثه ایی دندان ها  و نکات ریز دیگری است که بر اساس فرمول ها و قوانین خاص زیبایی ارزیابی می‌شوند.

کارهای انجام شده در کلینیک دندانپزشکی فردوس

گالری عکس های زیبایی

طراحی لبخند به شیوه هایی انجام می‌شود؟

طراحی لبخند به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در گام نخست باید با مراجعه به دندانپزشک متخصص، نقص‌های دندانی خود را مشخص کنید و سپس تصمیم بگیرید که با کدام شیوه می‌توانید به لبخند مطلوب خود دست پیدا کنید. از روش های ساده‌ای مانند طراحی لبخند با برطرف کردن پوسیدگی های دندانی، طراحی لبخند با سفید کردن دندان، طراحی لبخند با کاشت نگین دندانی و طراحی لبخند با روکش کردن دندان ها گرفته تا متدهای پیشرفته‌تری مانند طراحی لبخند با فرم یا نسبت طول و عرض دندان ها، طراحی لبخند با هماهنگی خطوط لثه ای و طراحی لبخند با استفاده از نرم افزار روش‌های مختلفی هستند که دندانپزشک برای اصلاح طرح لبخند به شما پیشنهاد خواهد کرد.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، اصلاح طرح لبخند به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌دهد. برای تعیین هزینه اصلاح طرح لبخند، باید ابتدا مشخص شود که به چه شیوه درمانی نیاز دارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران کلینیک دندانپزشکی فردوس تماس بگیرید.

لمینیت دندان در کلینیک دندانپزشکی فردوس

لمینت یکی از درمان‌های اصلی دندانپزشکی زیبایی است. لمینت و یا ونیر لایه‌های بسیار نازکی از جنس کامپوزیت و یا سرامیک هستند که برای اصلاح نقص‌ها و زیباسازی دندان، بر روی سطح جلویی دندان ها قرار می‌گیرند.

لمینیت در چه مواردی کاربرد دارد؟

  • اصلاح رنگ بد دندان ها
  • اصلاح بدشکلی دندان ها
  • ترمیم شکستگی یا ترک خوردگی دندان ها
  • اصلاح فاصله بین دندان ها

آیا لمینیت می‌تواند جایگزین مناسبی برای ارتودنسی باشد؟

اگر می‌خواهید در مدت زمانی کوتاه و با هزینه کمتری نسبت به ارتودنسی صاحب دندان های بی نقص و زیبایی شوید، می‌توانید درمان لمینیت را جایگزین ارتودنسی کنید. البته به خاطر داشته باشید که در تمام موارد، لمینیت نمی‌تواند جایگزین مناسبی برای ارتودنسی باشد. به همین دلیل هم هنگام مشاوره با دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی فردوس باید از درمان‌گر خود بخواهید که با توجه به شرایط سلامتی و نتیجه مورد نظر شما، بهترین شیوه درمانی را به شما معرفی کند.

لمینیت سرامیکی با لمینیت کامپوزیتی چه تفاوتی دارد؟

در حال حاضر دو نوع لمینیت در ایران انجام می‌شود که شامل لمینت غیر مستقیم یا همان لمینیت سرامیکی و لمینیت مستقیم یا لمینیت کامپوزیتی است.

لمینت مستقیم و لمینت کامپوزیت:

در این شیوه درمانی، دندانپزشک شما به طور مستقیم، کامپوزیت را بر روی دندان‌های شما شکل داده و سپس با استفاده از اشعه‌های پزشکی آن را قابت می‌کند. اگر مینای دندان دچار مشکلاتی مانند شکستگی، لب پریدگی، ساییدگی و یا مشکلات دیگری باشد، لمینت کامپوزیت می‌تواند به عنوان یک لایه محافظ بر روی آن قرار گرفته و علاوه بر زیبایی، از مینای دندان هم محافظت کند.

لمینیت غیر مستقیم و لمینت سرامیک:

لمینت سرامیکی شامل لایه‌ای به نازکی یک تا دو میلی‌متر است که از جنس پرسلن (جنس چینی) و یا سرامیک خاص دندانپزشکی تهیه می‌شود. در شیوه درمانی لمینت غیرمستقیم، دندانپزشک شما، پس از انجام تراش و قالب گیری دندان ها، لمینیت را در لابراتوار ساخته و سپس بر روی دندان‌های شما قرار می‌دهد.

لمینیت دندان برای چه افرادی ممنوع است؟

کسانی که عادت های دهانی خاصی مانند دندان قروچه دارند که می‌تواند سبب شکستگی در لمینیت شود.

افرادی که دچار پوسیدگی وسیعی در دندان های خود هستند، ابتدا باید این مشکل را درمان کرده و سپس وارد مرحله انجام لمینیت دندان شوند.

افرادی که به عفونت لثه دچار هستند باید پیش از انجام لمینیت دندان، به طور کامل درمان شوند.

افرادی که دچار عفونت های لثه ای هستند پیش از لمینیت باید این بیماری را به طور کامل درمان کنند.و افرادی که دچار ساییدگی شدید مینای دندان هستند و یا بافت مینای دندان آن ها کمتر از حد استاندارد است.

هزینه لمینت دندان

برای دریافت مشاوره و اطلاع از هزینه لمینت سرامیک و هزینه لمینت کامپوزیت با ما در کلینیک تخصصی دندانپزشک فردوس تماس بگیرید. مشاوران این کلینیک دندانپزشکی غرب تهران، آماده پاسخگویی به پرسش های شما هستند.

کامپوزیت ونیر در کلینیک دندانپزشکی فردوس

کامپوزیت دندان ونیر، مشابه لمینیت سرامیکی است با این تفاوت که کامپوزیت ونیر پس از تراش دندان ها در یک جلسه با استفاده از مواد کامپوزیت همرنگ دندان، بر روی دندان ها فرم گرفته و چسبانده می‌شود.

ونیر کامپوزیت با نام‌های دیگری مانند ونیر یک جلسه ای، ونیر رزین کامپوزیتی و باندینگ کامپوزیت دندان هم شناخته می‌شود. ونیر رزین کامپوزیت، نتیجه گذاشتن رزین کامپوزیت روی دندان، محکم کردن و صیقل دادن آن است تا دندانی زیبا و طبیعی برای شما بسازد.

کامپوزیت ونیر دندان چه تفاوتی با لمینیت سرامیکی دارد؟

اگر به دنبال یک درمان سریع هستید، کامپوزیت ونیر یک انتخاب ایده‌آل برای شماست. با این حال باید بدانید که زیبایی حاصل از کامپوزیت ونیر کمتر از لمینیت سرامیکی است. از نظر ماندگاری هم، کامپوزیت ونیر به مرور زمان دچار تغییر رنگ می‌شود. اما از نظر هزینه، هزینه ونیر کامپوزیت از لمینیت سرامیکی کمتر است و سرعت انجام آن هم بیشتر است و زمان کمتری از شما می‌گیرد.

کامپوزیت ونیر چه ویژگی نسبت به لمینیت دندان دارد؟

اگر نگران تراشیده شده دندان ها در روش لمینیت سرامیکی نگران هستید، خوب است بدانید که یکی از تفاوت‌های اصلی میان کامپوزیت و لمینیت این است که در لمینیت دندان، کراون تمام سطوح دندان پوشیده می‌شود و همین باعث می‌شود که تمام سطح دندان توسط دندانپزشک تراشیده می‌شود.

در کامپوزیت ونیر، به خاطر اینکه فقط سطح جلوی دندان ها پوشش داده می‌شود، دندانپزشک ضرورت چندانی در تراش دندان ها نمی‌بیند. در واقع میزان تراش دندان به طرح و شکل اولیه دندان ها بستگی دارد و در مواردی ممکن است اصلا نیازی به تراشیدن دندان ها وجود نداشته باشد.

کامپوزیت ونیر برای چه افرادی مناسب است؟

در مواردی که بیمار هیچ پوسیدگی دندانی ندارد؛ دندانپزشکان پیشنهاد می‌کنند که برای زیبایی دندان ها از کامپوزیت ونیر استفاده شود چراکه این لمینت های کامپوزیتی تراشی روی دندان ایجاد نمی‌کنند و شما در مدت زمان کوتاهی به نتیجه مطلوب خود می‌رسید. علاوه بر این اگر به دندانپزشک خوب مراجعه کنید، می‌توانید اطمینان خاطر داشته باشید که کامپوزیت متناسب با رنگ دندان شما مورد استفاده قرار گرفته و زیبایی طبیعی‌تری ایجاد کند.

خوب است بدانید که کامپوزیت ونیر، دندان طبیعی را که دچار خرابی، پوسیدگی، زرد شدگی و دیگر مشکلات ظاهری شده است، پوشانده و ظاهر دندان شما را اصلاح می‌کند.

کامپوزیت ونیر برای چه کسانی نامناسب است؟

کسانی که دچار پوسیدگی های دندان و بیماری های لثه هستند.

کسانی که دندان های تضعیف شده دارند، یعنی مقدار قابل توجهی از ساختار دندان آن‌ها از بین رفته و یا با حجم زیادی از پر کردن دندان جایگزین شده است.

دندان هایی که به اندازه کافی مینای دندان ندارند. چراکه ونیر کامپوزیت در واقع باید به مینای دندان متصل شود.

افرادی که فک ضعیف و آسیب‌پذیری دارند.

افرادی که دندان‌های بسیار نامرتبی دارند و باید پیش از ونیر کامپوزیت برای ارتودنسی دندان های خود اقدام کنند.

هزینه انجام کامپوزیت ونیر دندان چقدر است؟

همان طور که پیش‌تر هم گفتیم، هزینه انجام کامپوزیت ونیر، نسبت به لمینیت سرامیکی کمتر است. اما برای آنکه به نتیجه مطلوب خود برسید باید به دندانپزشکان باتجربه و کارآزموده مراجعه کنید. برای دریافت مشاوره اولیه درباره قیمت کامپوزیت ونیر با مشاوران ما در کلینیک دندانپزشکی فردوس تماس بگیرید.